dlapacjenta.info

Stomatolodzy - artykuły

Nie dla urody, lecz dla zdrowia. Nie żeby wyprostować zęby, ale by zlikwidować wadę zgryzu. Aż 80 procent dorosłych zakłada aparaty, mimo że ich zęby wyglądają w uśmiechu na proste. Dlaczego musimy leczyć zgryz, jeśli na pierwszy rzut oka nie widać wady – wyjaśnia ortodonta dr Iwona Gnach-Olejniczak.
Proste zęby rzadziej chorują, a ich posiadacze wolniej się starzeją. Z kolei nawet niewielkie wady zgryzu pogłębiające się przez lata są zagrożeniem dla zdrowego uśmiechu. To prawdy oczywiste dla ortodontów, które przekonują także pacjentów w Polsce. Dorośli w naszym kraju coraz chętniej zakładają aparaty na zęby.
Jak przekonać dziecko do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa? To spotkanie zadecyduje o stosunku do tego specjalisty w całym dorosłym życiu. Wystarczy pamiętać o kilku prostych poradach, a bolesna konieczność stanie się przyjemnym obowiązkiem.
O tym, że masz bruksizm, pierwsza może ci powiedzieć osoba, z którą śpisz. Bo właśnie w nocy schorzenie to najsilniej daje o sobie znać. Po prostu zgrzytasz zębami przez sen i regularnie je ścierasz. Nieleczony bruksizm jest groźny nie tylko dla zębów, z jego powodu cierpisz na migreny, bóle stawów, karku, pleców, a nawet oczu. Poznaj 5 najczęstszych przyczyn bruksizmu.
Langsam, langsam aber sicher ­ to niemieckie przysłowie sprawdza się podczas wybielania zębów. Mimo że kuszą nas reklamy błyskawicznych zabiegów, dentyści nadal polecają wolniejsze, ale za to bardziej solidne wybielanie uśmiechu.
Wywołują ból, rosną na raty i często są niepotrzebne. Zęby mądrości wymagają mądrego podejścia. Jak się ich pozbyć bez sentymentów i w dodatku jak najmniej inwazyjnie. O ośmiu zasadach usuwania ósemek ekspert dr Wojciech Kołosowski z wrocławskiej kliniki Unident Union Dental Spa.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności